Home » Dieta » BARF jako alternatywna dieta dla psów i kotów

BARF jako alternatywna dieta dla psów i kotów

Dieta BARF staje się coraz to popularniejsza w środowisku psów i kotów i nie jest to żaden wymysł współczesnych czasów, a bardzo dobry i sprawdzający się pomysł. Polega ona na podawaniu psom i kotom surowego mięsa i kości, które będą jak najbardziej zbliżone do tego co taki zwierzak jadłby w „dziczy”. Stosując tą dietę posiłek powinien składać się z 60-80% mięsa, a w pozostałości ze zmiksowanych warzy i owoców lub jajek i nabiału. Podstawą powinny być jednak kości drobiowe, cielęce, ogony czy żeberka. Przydatne są w tej diecie także podroby takie jak serca, nerki czy żołądki.

Korzyści ze stosowania BARF są bardzo duże i już po krótkim okresie czasu właściciele psów czy kotów zaczęli zauważać rzeczy takie jak:

– o wiele lepiej wyglądająca i pachnąca sierść

– czystsze zęby, które dzięki surowemu mięsu i kościom czyszczą się w sposób automatyczny podczas jedzenia przez co wizyty u zwierzęcego dentysty będą zbędne

– jedzenie jest o wiele tańsze niż „super” karmy, które znajdziemy w sklepach czy supermarketach

Co najlepsze aby stosować taką dietę u naszego zwierzaka nie potrzebujemy posiadać zbyt dużej wiedzy tylko dostarczać im odpowiednie mięso i kości. U kota należy tylko uważać z podawanymi warzywami czy owocami, u mruczków usunąłbym je z diety całkowicie, ponieważ i tak ich nie trawią. U psów za to nie musimy się martwić bakteriami zawartymi w surowym mięsie, ponieważ ich system odpornościowy bardzo dobrze sobie z nimi radzi, dużo lepiej niż ludzie. Istnieją także specjalne strony internetowe, na których możemy zamawiać już gotowe produkty nie martwiąc się czy kupujemy coś złego.