3 w 1 czyli tablet uniwersalny

Stosunkowo pogmatwana sytuacja na rynku tabletów, związana z mnogością niekompatybilnych ze sobą systemów operacyjnych, dla użytkowników jest dość poważnym utrudnieniem. Są jednak i tacy, którzy potrafią dostrzec w niej swoją biznesową szansę. Przykładem może być tablet australijskiej firmy Evolve III.

Jak na produkowane obecnie tablety – australijski komputer to prawdziwa perełka. Przede wszystkim ma imponujące parametry techniczne. Konstruktorzy wyposażyli bowiem tablet w dwurdzeniowy – co jest rzadkością na rynku – procesor Intela taktowany zegarem o prędkości 1,83 MHz. Jednostka współpracuje z pamięcią ram o pojemności 2 gigabajtów, zaś dysk twardy wykonany w technologii Solid State Drive – a więc bardzo szybki i bezdźwięczny – może mieć rozmiar aż 64 gigabajtów. To wszytko oczywiście opatrzone dużym, 10 calowym ekranem pojemnościowym o doskonałej reakcji na dotyk. Jak na tablet – to naprawdę duże osiągnięcia.

Urządzenie z pewnością docenią wszyscy ci, którzy potrzebują wydajnej maszyny do codziennej pracy. Nie to jednak jest najważniejsze i zwraca największą uwagę. Otóż producent zdecydował się wyposażyć swój tablet nie w jeden, ale w aż 3 systemy operacyjne jednocześnie. Użytkownik w każdej chwili może wybrać, czy chce pracować w Windows 7, MeeGo, czy Androidzie.

Z pozoru – takie trójsystemowe rozwiązanie wydaje się przysłowiowym przerostem formy nad treścią. Jeśli jednak spojrzeć na to z perspektywy rzeczywiście mobilnego, zapracowanego posiadacza urządzenia, to tablet oferujący wszystko, co najlepsze z tych trzech systemów, wydaje się strzałem w dziesiątkę. Znika problem kompatybilności, a na dodatek wielokrotnie zwiększa się ilość dostępnego oprogramowania. 3 w 1 – to czasem okazuje się dobrym pomysłem!