AMD – ARM lekiem na słabą kondycję finansową

Niedawno AMD opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku. Niestety, liczby nie są najciekawsze dla firmy, gdyż przychody brutto spadły o ponad 30% w odniesieniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. Czy to efekt wypuszczenia coraz lepszych jednostek przez Intel? Tego do końca nie wiemy, jednak AMD nie zamierza pochlipywać w kącie, tylko bierze się do roboty. Prawdopodobnie, lekiem na całe zło ma być nowa klasa procesorów…

Intel i AMD to w zasadzie jedyne firmy liczące się na rynku procesorów. AMD zdecydowanie przegrywa rywalizację, lecz stara się zajść rywala z zaskakującej strony – tym razem chodzi o rozpoczęcie pracy nad projektem procesora typu ARM. Póki co, są to dopiero wstępne prace, jednak wiadomo jedno. Procesory w tej architekturze mają być uzupełnieniem serii G-Series X.

Kiedy procesory te pojawią się na rynku? Pewnie nie wcześniej niż na przełomie roku. Miejmy nadzieję, że ten ruch spowoduje wzrost przychodów i poprawę kondycji spółki. Przecież nikt nie chce, aby rynek procesorów został zmonopolizowany – to nie służy ani rozwojowi branży ani zadowoleniu klientów.