Bankowość mobilna na Androida

Jeszcze parę lat temu, mało kto był skłonny uwierzyć w bezpieczeństwo bankowości internetowej. Obawialiśmy się, i cały czas wiele osób ciągle obawia się, że hakerzy będą mogli włamać się na nasze konto, przez co stracimy całe oszczędności. Dzisiaj, zdecydowana większość osób zmieniła swój pogląd na ten temat. Świadczyć może o tym zainteresowanie bankowością mobilną, która wydaje się jeszcze bardziej ryzykowna od bankowości internetowej.

Przypomnę, że bankowość mobilna pozwala na przeprowadzanie transakcji za pomocą urządzeń mobilnych, np. smartfonów. Wystarczy pobranie odpowiedniej aplikacji i zintegrowanie jej z kontem bankowym. Coraz więcej miejsc umożliwia takie płatności. Chodzą słuchy, że nawet największa sieć dyskontów w Polsce – Biedronka – ma zamiar wprowadzić takie udogodnienie. Ucieszą się wszyscy Ci, którzy narzekali na brak możliwości płacenia kartą – teraz zamiast karty możemy skorzystać z aplikacji w smartfonie.

Jakie aplikacje są najpopularniejsze? Większość banków ma swoje autorskie aplikacje, pozwalające na prowadzenie transakcji. Jednak warto pomyśleć o takich aplikacjach jak Google Wallet czy MyWallet, które pozwalają na płatności zbliżeniowe. Bo to właśnie taki model płatności zdecydowanie zwiększa wygodę zakupów.

Jeżeli chcesz rozpocząć korzystanie z tychże aplikacji, to zerknij na poniższy filmik:

Dzięki niemu dowiesz się, jak zainstalować aplikację MyWallet na telefonie z systemem Android i nauczysz się korzystania z tej wygodnej formy płatności.