Blackberry World – konkurencja dla Google Play i AppStore

Wraz ze wzrostem popularności smartfonów i innych urządzeń mobilnych, rośnie także popularność aplikacji przeznaczonych właśnie na takie maszyny. Niekwestionowanymi liderami w tej branży są Google Play oraz AppStore. Czy jest jakaś platforma, która może im zagrozić? Wydawałoby się, że nie. Ale wielu użytkowników nowych produktów od Blackberry może mieć nieco inne zdanie. Dlaczego? Otóż Blackberry ma własny market aplikacji, który zdobywa sobie coraz więcej zwolenników!

Blackberry World to platforma, z której pobierzemy aplikację na smartfony i tablety, nie tylko tego producenta. Co więcej, liczba oferowanych aplikacji przekroczyła już 100 tysięcy, co jest niezwykle dobrym rokowaniem. Te optymistyczne akcenty dostrzegają również decydenci Blackberry, toteż możemy usłyszeć takie słowa jak:

„Reakcje po wprowadzeniu platformy Blackberry 10 oraz tysięcy nowych aplikacji są wręcz wyśmienite. Nasi klienci są zachwyceni ofertą i powiększaniem się katalogu aplikacji, gdzie dostępnych jest już ponad 100,000 aplikacji, a liczba ta wciąż rośnie.”

To cytat wiceprezesa Global Alliances Blackberry Martina Mallicka. Podejrzewam, że wzrost tej platformy jest nieunikniony. Zwłaszcza, że produkty od Blackberry przestają być stricte biznesowe, ale trafiają do użytkowników domowych.